Dwór - duża posiadłość na Mazurach, par, rzeka strumyk, łąki.

4 950 000 zł
9 000.00 zł/m2
Powierzchnia domu: 550 m2
Rok budowy: 1900
Rodzaj oferty: Sprzedaż
Rynek: Wtórny
Rodzaj zabudowy: Wolnostojący
Ilość pięter: Dwupiętrowy
Garaż: Tak
Umeblowane: Nie
Informacje dodatkowe: Balkon, Pomieszczenie użytkowe, Piwnica / komórka lokatorska, Ogródek, System alarmowy

Właściciel oferuje na sprzedaż posiadłość Garbno, składającą się z dworku w stylu klasycystycznym oraz 7 budynków folwarcznych, położoną na gruntach o powierzchni 11ha.


www.dworek.garbno.com.pl 


Istnieje możliwość dokupienia działek (łąki i pola otaczające posiadłość, w jej historycznych granicach) od 60, poprzez 90 do 280 ha.

Ponadto jest możliwość odbudowania trzech budynków i uzyskania dodatkowo powierzchni ok.3000m2. pow użytkowej.

Dworek j wymaga remontu. Budynki gospodarcze nadają się do adaptacji . W stanie obecnym całość mogłaby nadal funkcjonować jako gospodarstwo rolno – hodowlane z rezydencją. Miejscowy plan urbanistyczny (MPZP), został uchwalony w 2022roku. 

W otoczeniu  dworsko-folwarcznym znajdują się: park o powierzchni 1ha, strumyk, wysepka, stary sad, łąk 4ha, staw i granicząca rzeka Guber – bardzo zróżnicowany i malowniczy teren. Układ budynków (5ha) jest bardzo spójny.
300 m od posiadłości znajduje się dziki wąwóz z trzema stawami, w pobliżu stanowiska archeologiczne. Okolica jest cicha i spokojna.

FILM:   https://www.youtube.com/watch?v=XfArZWIt18M&t=32s

Historia:
W latach 1880-1911 w dworku zamieszkiwała Elisabet BOEHM – niemiecka pisarka, feministka, prekursorka ruchu Kół Gospodyń Wiejskich, który zainicjowała w 1898r  podstawowym celem było kształcenie i wymiana doświadczeń kobiet wiejskich. Zajmowało się ono także dystrybucją produktów spożywczych wytwarzanych na wsi, sygnowanych znakiem pszczoły. Za swoją działalność E. Boehm jako pierwsza kobieta na terenie Niemiec, została wyróżniona złotym łańcuchem Uniwersytetu w Królewcu/Konigsberg i otrzymała tytuł honorowego obywatela tego miasta. Z czasem idea tego typu stowarzyszeń rozszerzyła się na Europę i Amerykę Północną.
Więcej:  www.garbno.com.pl  

Ze względu na atrakcyjność nieruchomości, zwartą zabudowę oraz położenie w turystycznym regionie Mazur –  regionie o dużym potencjale rozwoju, Dworek Garbno wraz z otaczającym folwarkiem może być  zaadaptowany i wykorzystany na wiele  sposobów. Przebudowując oraz dostosowując dworek wraz z folwarkiem do użytku mieszkalnego lub rekreacyjnego można przywrócić mu charakter i atmosferę z początków XX wieku.

Więcej:     www.garbno.com.pl   – projekty na bazie istniejących budynków


Kompleks budynków może służyć jako:

-zespół hotelowo-rekreacyjny;

– luksusowy dom spokojnej starości z pełną opieką medyczno-pielęgniarską na  miejscu;

– ośrodek jazdy konnej;

– zespół apartamentów rezydencyjnych;
itp.


KONTAKT :  garbno10@gmail.com

Autor oferty

m
maciej podsiadloNa dillo.pl od 3 Mar 2023

Zadzwoń

Lokalizacja

Garbno, warmińsko-mazurskie

Dodano: 3 Mar 2023, numer oferty: 48462

Podobne ogłoszenia w kategorii Domy

Zobacz więcej
dillo.pl © All rights reserved.